Lidi, to nemůžeme takhle nechat!

Když mě už město tíží a nevím, kde mi hlava stojí, mám zaručený záchranný prostředek. Naložím svou psí kamarádku do auta a za dvě hodiny jsem v jiném světě. Zhluboka nadechnu křišťálový vzduch a vnořím se do ticha cestiček šumavské Horské Kvildy. To je mé útočiště. Pokaždé se těším na ticho – ticho plné lahodných zvuků přírody. To je koncert, který se mi nikdy neomrzí. Taky se ráda sytím pohledy na huňaté smrky a stále se v jiných liniích předvádějící reliéf krajiny….. Za 3 dny jsem jiný člověk, odpočinutý, čilý a můžu nastartovat do svých běžných povinností ve městě s novým elánem.

A tak tomu bylo i teď, kdy se léto skulilo do září. Dnes bych mohla zkusit nahlédnout ke kořenům stromů, jestli tam nebudou vykukovat hlavičky hříbků. A tak jsem z asfaltky odbočila na menší lesní cestu. Znáte ten pocit, který se dá nazvat houbařská vášeň. Před minutou nebyla, pak najdete prvního poddubáka a vášeň na vás skočí a je to moc prima. Lesní cesta se podobala tankodromu, ale vášeň je vášeň, nic mi v tu chvíli nevadí…...a najednou začalo vadit. Vášeň se vytrácela až zmizela zcela….co se to děje? Zvedla jsem hlavu od kořenů stromů a najednou mi došla naprosto zdrcující pravda – ten les kolem mne je mrtvý…. Sice ještě stojí, ale jako prázdná kulisa na scéně… Najednou se tam nedalo vydržet. Přepadl mne ohromný smutek...další kus lesa, nádherného, neopakovatelného, posvátného – umírá….Takové lesy má jenom Šumava…

A nikoho to snad nezajímá?! Vždyť tady jde o život!!! Co s tím lesem bude dál??? Stane se snad i tento pohřebištěm??? Je to možné? Jako o kus dál Poledník nebo prameny Vltavy… Bráním se představě, že i Horská Kvilda… Kam budu utíkat z města? Kam se schovají srnky, co bude se všemi těmi krásnými kouty, až je pahýly stromů obnaží?

Jak to, že to nikoho nezajímá!

Co Hamerský potok, co ty mraky ptáčků – kde si postaví hnízda?

Kůrovec systematicky postupuje dál a teď se zahryzl i do mého svědomí.

Proboha, tohle má být správně ?!?! Tomuhle dali námi zvolení poslanci svůj hlas? Nabídnout kůrovci nejnádhernější kout České země jako na talíři a tvářit se, že nám nevadí, že mu chutná? A vymýšlet teorie, podle kterých se nechá celá vznešená Šumava proměnit ve hřbitov bývalé velebnosti, uzavřít ji lidem a čekat, jak to dopadne!!!

A nic nedělat!!! Nic!

Bolí to jako „vlastizrada“.

Kontakty

  • Email: info@pravdaosumave.cz

Příspěvky

Z fotodokumentace

fotodokumentace paticka 01

fotodokumentace paticka 02

fotodokumentace paticka 03

fotodokumentace paticka 04

fotodokumentace paticka 05

fotodokumentace paticka 06

fotodokumentace paticka 01 mobile

fotodokumentace paticka 02 mobile

fotodokumentace paticka 03 mobile

fotodokumentace paticka 04 mobile

fotodokumentace paticka 05 mobile

fotodokumentace paticka 06 mobile